Історія школи

В  центрі села Водяне, по вулиці шкільній розташована наша рідна школа,  яка невдовзі святкуватиме свій столітній ювілей. Щоранку сюди, наче бджоли до вулика, із навколишніх сіл Девладове, Гончарово, Веселого Поля та Грушок злітаються діти.

Уперше земська школа радо зустріла учнів у 1914 році. Її поріг переступили декілька учнів першокласників. З кожним роком кількість учнів збільшувалась. Працювала школа у дві зміни. В першу навчались учні молодших класів, у другу – старших. Наповнюваність класів – 40 – 45 учнів. Діти писали чорнилом із бузини. Опалення було пічним. Для цього використовували курай, бадилля кукурудзи, соняшника і дуже рідко дрова.

У роки Великої Вітчизняної війни школа була майже зруйнована. В приміщенні утримували коней. Після звільнення села у 1943 році її почали відбудовувати. Завзято працювали вчителі, учні, жителі села.

1966 року навчальний заклад розширився, набув сучасного виду. Її добудову зроблено за період з 14 квітня по 30 серпня 1966 року під керівництвом директора школи Ратушного Петра Івановича при допомозі голови колгоспу імені Ілліча Заскоки Леоніда Дмитровича, мешканців села, батьків, учнів. Світлі класи, їдальня, спортивний зал, просторий коридор – все було створено для того, щоб школа стала рідною домівкою для всіх учнів та працівників.

В школі 11 класних кімнат, навчальні кабінети фізики та хімії, інформатики, спортзал, комбінована майстерня. Вище перелічена матеріальна база дає можливість здійснювати профільне навчання в старшій школі. Затишна їдальня забезпечує учнів гарячим харчуванням.

За роки свого існування школа випустила понад три тисячі випускників, які працюють в різних куточках України та за кордоном. Наш навчальний заклад пишається не числом, а славою своїх вихованців. Це відомі вчені, депутати всіх рівнів, військові, працівники різних галузей народного господарства. Ми пишаємось тим, що в стінах школи навчались Багашов І.І. – кандидат технічних наук,  доцент, завідуючий кафедрою економічної кібернетики інституту підприємництва «Стратегія» (м.Жовті Води), Носик В.Д. – кандидат технічних наук, доцент, колишній викладач Криворізького технічного університету, Покутній С.І. – доктор фізико – математичних наук, член Нью–Йоркської академії наук, Байрака М.М. та Худомака В.П. - народні депутати України.

Школа забезпечує широку загальноосвітню підготовку учнів, всебічний розвиток особистості шляхом навчання та виховання, які ґрунтуються на загальнолюдських цінностях, на засадах гуманізму, громадської свідомості, взаємоповаги в інтересах людини, родини, суспільства, держави.